Obecnie przeżywamy trend na piwa regionalne. Chcąc samodzielnie stworzyć mini browar należy wpierw zastanowić się nad doborem właściwego sprzętu i sprawdzeniu własnej cierpliwości, tak niezbędnej przy wytwarzaniu złotego trunku. Aparaturę można już zakupić za blisko 200 złotych. W zestawie klient otrzymuje kapslownicę do butelek oraz półprodukty do wytworzenia domowego piwa.
Zainwestowanie kilkudziesięciu złotych to zysk w postaci wyprodukowania kilkudziesięciu litrów browaru. Pamiętajmy jednak, iż piwa domowej produkcji nie można sprzedawać, gdyż grozi to karą grzywny lub nawet pozbawieniem wolności.
Własny browar koszt
W domowych warunkach można stworzyć swoją własną niepowtarzalną recepturę na piwo. Chcąc sprawdzić jak na smak Twojego autorskiego piwa zareagują inni, wystarczy udać do browaru restauracyjnego. Jeśli restauracja wyrazi zgodę, to możesz wyprodukować tam własne piwo i sprzedawać je klientom lokalu. Taki pomysł to wspaniała akcja na rozwinięcie skrzydeł w zakresie browarnictwa.
Browar kontraktowy zakłada wypuszczanie pod własną marką piwa na rynek piwowarski. Niektóre browary odznaczają się dużą ilością wolnych mocy przerobowych i bardzo chętnie kwapią się do produkcji autorskich browarów. Klientowi pozostaje jedynie opłacenie produkcji oraz dystrybucja i marketing piwa.
Tak wyprodukowane browary to tak zwane piwa niszowe, czyli te cechujące się oryginalnym smakiem oraz zapachem. Niestety ten sposób na produkcję złotego trunku jest ryzykowny i w dalszej perspektywie nieopłacalny.
Browar rzemieślniczy – mini browar cena
Człowiek o wręcz idealistycznym charakterze z pewnością sam będzie chciał uczestniczyć w procesie produkcji browaru. Idealną dla niego opcją jest założenie własnego browaru rzemieślniczego. Na początku należy jednak uzyskać zgodę okolicznych mieszkańców, a także ekspertyzę Wydziału Ochrony Środowiska danej gminy. Następnie konieczna jest zgoda gminnego Wydziału Architektury na budowę browaru. Jak widać jest to proces niezwykle pracochłonny, lecz z pewnością wart wszelkiego zachodu.